×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۶  
true

خلاصه ای از فعالیتهای ستاد اقامه نماز استان البرز

ستاد اقامه نماز استان البرزدر سال ۱۳۷۲  تاسیس شد .
از ابتدای امر فعالیتهای گسترده ای ستاد اقامه نماز کرج شروع کرد که اثرات آن در سطح شهر نمایان است . از ساخت حدود ۱۰۰ نماز خانه بصورت سوله ۲۰۰  و ۳۰۰ متری تا ساخت چند نماز خانه بین راهی و فعالیتعای مربوط به نماز
از عمده وظایف مهم حضور مستمر در دفتر ستاد و پاسخگوئي به مراجعين روزمره در ارتباط با مسئله نماز و پاسخگوئي به مراجعين و تهيه ملزومات مربوط به نماز و حضور در برخي از مجالس و مراكز كه از ستاد اقامه نماز دعوت بعمل مي آيد از كارهاي جاري ستاد اقامه نماز بحساب مي آيد .

فعالیتهای مستمر ستاد در طول سال 
۱ ـ انجام همایش نماز بعنوان کوثر که هر سال برگزار می شود . تا کنون ۱۱ همایش برگزار شده است . در همایش مذکور تمام مدیران و روسا و رابطین و ائمه جماعات مدارس نواحی آموزش و پرورش دعوت می شوند .

۲ ـ پیگیری اقامه نماز در مدارس چهار ناحیه آموزش و پرورش و ادارات شهرستان کرج و اعزام ائمه جماعت و ارجاع نیازمندان به سازمان تبلیغات جهت اعزام .

۳ ـ بازدید از نمازخانه مدارس و ادرات و رفع نیاز آنان در حد توان .

۴ ـ ایجاد غرفه نماز در شرکت تعاونی فرهنگیان جهت پاسخگوئی به ملزومات نماز .

۵ ـ سرپرستی و نظارت هفت مسجد بین راهی در شهرستان کرج از عوارضی کرج به قزوین تا نماز خانه دیزین .

۶ ـ برگزاری جلسات با کارشناسان اقامه نماز نواحی آموزش و پرورش در باره فعالیتعای نماز و امر نماز در مدارس آموزش و پرورش و دانش آموزان مدارس .

۷ ـ برگزاری جشن عبادت بزرگ ( جشن تکلیف ) در سطح مدارس چهار ناحیه آموزش و پرورش شهرستان کرج با جمعیتی بیش از ۱۵۰۰ دانش آموز دختر و پسر که بصورت مجزا  برگزار می گردد.

۸ ـ برگزاری مسابقات تفسیر قرآن کریم . تهیه کتاب از استان تهران و در اختیار قرار دادن آن در بین نواحی آموزش و پرورش ، ادارت ، ارگانها ، و عموم مردم  بنحوی که سال ۱۳۸۵ با تمام محدودیتها در نحوه خرید و توزیع کتاب تفسیر ستاد اقامه نماز شهرستان کرج ۷۰۰۰ هزار جلد کتاب تفسیر در اختیار مراجعه کنندگان قرار داد . که این تعداد فروش کتاب در شهرستان کرج در بین تمامی شهرستانهای استان تهران و به جرات بتوان کفت در بین شهرستانهای سراسر کشور نمونه بوده است .  و برندگان این مسابقه در شهرستان کرج نیز نمونه میباشد .

۹ ـ برگزاری مسابقه تالیف کتاب نماز  (تحت عنوان نویسندگان جوان و جوانان نویسنده ) و برگزاری همایش و تقدیر و تشکر از این عزیزان . این مسابقه نیز مانند مسابقات دیگر چه از نحوه برگزاری و چه از جهت برندگان در بین شهرستانهای استان تهران نمونه است . از باب اطلاع ، شهرستان کرج حدود ۱۰۰ نویسنده در باره نماز دارد که تمامی آنان از جوانان این شهرستان می باشند و در بین ۱۱ نفر برنده مقام کشوری تعداد ۴ نفر از این برندگان از شهرستان کرج می باشند .

۱۰ ـ از جمله فعالیتهای ستاد اقامه نماز شهرستان کرج در سطح ادارات کرج با همکاری روسای ادارات یک نفر رابط نماز در هر اداره مشخص شده که هر سه ماه یکبار جلسه ای با این عزیزان در یکی از ادارات برگزار میشود . نظارت بر انجام امورات اقامه نماز چه از جهت مکان نماز خانه و چه از جهت برگزاری اقامه نماز ، مسابقات نماز در رابطه به توسعه و ترویج فرهنگ نماز و ارتقاع سطح فکری و بینش کارکنان ادارات نسبت به امر نماز و احیای آن .

۱۱ ـ نظارت و رسیدگی به ۱۱ مسجد بین راهی کرج به چالوس و عوارضی کرج به قزوین واتوبان کرج تهران وبالعکس.
ضمنا دبیر ستاد بمدت ۱۲ سال حجه الاسلام والمسلمین سید ابو الفضل موسوی بودند که از سال ۱۳۸۴سید اکبرموسوی می باشد.

true

true