×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ بهمن - ۱۳۹۸  
true
false

جلسه رابطین نماز دستگاه های اجرایی استان به منظور تبیین و توجیه نحوه ارزیابی عملکرد نمازی در سال ۱۳۹۷ با حضور رابطین نماز دستگاه های اجرائی استان و به ریاست دکتر نیک سرشت معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان صبح روز یکشنبه ۹۸/۲/۲۹ در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد.

در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام حاج آقای یوسفی مدیر ستاد اقامه نماز استان از حضور رابطین نماز دستگاههای اجرایی در جلسه تشکر نموده و بیان داشتند که توضیحات لازم را در خصوص نحوه ارزیابی عملکرد نمازی دستاگاههای اجرایی توسط معاونت برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور به ضورت ویدئو کنفرانس ارائه خواهد شد.

در ادامه جلسه دکتر نیک سرشت معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان به ایراد سخنرانی پرداختند و گفتند که هر کالائی و هر پیزی دارای برند می باشد که دست اندرکاران اقتصادی همه ساله با ارزیابی کالای مورد نظر نسبت به ارزش گذاری آن اقدام می کنند.

ایشان در ادامه گفتند  در مقوله فرهنگ جامعه شناسان می گویند هسته مرکزی آن باورها هستند که شامل جهان بینی است و لایه دوم آن ارزش ها هستند که مبتنی بر جهان بینی باورهاست و به استناد لایه ارزشی رفتارها را تعریف رمی کنند و در نهایت لایه برونی که می گویند لایه رویین فرهنگ است و نماز لایه بیرونی فرهنگ است . نماز هرچه پررنگ تر باشد آن فرهنگ متعالی تر است، نفوذ فرهنگ بیشتر است. نماز معرف فرهنگ یک فرهنگ است و نماد دین اسلام و مسلمان بودن است

ایشان با استناد به آیه مبارکه ۳۲ سوره حج (وَمَنْ يُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ ) گفتند کشی که شعائر دینی را بزرگ بشمارد از نشانه های تقوای اوست و نماز جزو شعائر الله است و جزو شعائر دینی ماست . هر دینی برای خودش یک آئین عبادی دارد، مسحیت و یهودیت هم برای خودشان نماز دارند ولی آن نمازی که ما از آن حرف می زنیم نشانه مسلمان بودن ماست. 

ایشان در ادمه گفتند که باید این شعار به سازمان های اداری خودمان تعمیم دهیم یک سازمان چطور باید بگوید که پیرو مکتبی هتیم به عنوان اسلام ، به عنوان مثال باید موقع نماز صدای اذان شنیده بشود> موقع نماز باید نماز جماعت برگزار شود. که اینها نشانه است و اگر این نشانه ها نادیده گرفته شود آن هسته مرکزی متذلذل خواهد شد .

بنا براین ما برای حفظ اصالت دینی خودمان و هویت شخصی و دینی خودمان باید به نماز های خود ارزش قائل بشویم چرا که اینها هویت واقعی ما هستند. ضایع کردن نماز ضایع کردن هویت شخصی، سازمانی و ملی ماست . هر سازمانی زحمتی کشیده، قدمی برداشته برای اعتلای نماز یقین بدانید در هویت بخشی خودش قدم برداشته است .

بعد از بیانات دکتر نیک سرشت و پخش کلیپی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نماز با ایجاد ارتباط اینترنتی جلسه بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و جناب آقای مهدیان معاونت برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور و حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حیرانی به تشریح و تبیین ارزیابی عملکرد نمازی سال ۹۷ پرداخته و همچنین چگونگی ارائه مستندات از طریق سامانه سجاده را توضیح دادند.

در پایان از بین اعضای شرکت کننده در جلسه حجت السلام و المسلمین حاج آقا علی رحمتی دبیر اقامه نماز شرکت برق منطقه ای به عنوان نماینده دبیران نماز دستگاههای اجرایی در هیأت ارزیابی و داوری عملکرد از سوی سایر اعضا انتخاب شدند و آقای سلمناین از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true