×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان اولین جلسه ی ستاد اقامه نماز شهرستان زنجان با دستور کار اعلام شده به اعضاء پس از اقامه نماز ظهر و عصر در محل فرمانداری شهرستان زنجان تشکیل شد.

در ابتدای جلسه  (امام جماعت فرمانداری پیرامون اهمیت نماز وتاثیر آن بر رفتار و کردار نمازگزار اشاره نمودند.

بنا بر این گزارش پس از ایشان فرماندار شهرستان ضمن عرض خیر مقدم به اعضاء حاضر در جلسه گفتند نماز در جامعه اسلامی باید منشاء اثر باشد اگر در جامعه ای نماز خوانده شود ولی آثاری در جامعه نداشته باشد نمیتوان مدعی اقامه نماز در جامعه شد ایشان با اشاره به اقامه نماز در ادارات گفتند اگر در ادارات تاکید میشود که نماز برگزار گردد صرف خواندن نماز نیست بلکه تاثیر آن بر عملکرد همکاران در تکریم ارباب رجوع ، رعایت حقوق شهروندی و تطبیق رفتارمان با نماز و آموزه های دینی ما مد نظر میباشد.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به نماز در مساجد گفتند اینکه تاکید بر اقامه نماز در مساجد وجود دارد به معنی استفاده از ظرفیت مساجد در رفع آسیبهای اجتماعی و اجرای برنامه های اجتماعی و آموزشی در ایجاد وحدت و رفع اختلافات میباشد اگر در جامعه ای نماز خوانده شود و اختلافی وجود داشته شود نشانگر اینست که فقط نماز خوانده ایم و نماز آثاری برای فرد و جامعه نداشته است.

فرماندار زنجان در پایان صحبتهای خود ضمن تشکر از ستاد اقامه نماز استان در هماهنگی برگزاری جلسه تاکید بر استمرار جلسات بصورت منظم شدند.

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز ضمن تشکر از اعضاء حاضر در جلسه و فرماندار شهرستان توضیحاتی در خصوص کار پژوهشی وزارت ارشاد در مورد سنجش سطح دینداری در جامعه و دلایل افراد کاهل به نماز در جامعه دادند و از اعضاء درخواست کردند به فعالیتهای ستاد نماز خوب توجه کرده و انتظارات و مطالبات خود را بیان نمایند.

پس از صحبتهای آقای ناصری ، اعضاء حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداخته و مهمترین عامل در حضور فعال همکاران در  نماز ادارات  را  حضور مسئولین ادرات عنوان نمودند.

در پایان جلسه دبیر اقامه نماز شهرستان نسبت به ارائه گزارش عملکرد دبیرخانه نمار در سال ۱۳۹۶ اقدام و گزارش خود را در سه بخش ذیل به حاضرین ارائه نمود .

بخش اول وضعیت نماز – بخش دوم عملکرد ستاد اقامه نماز  – بخش سوم انتظارات

عبدالهی در بخش وضعیت نماز در شهرستان زنجان با ارائه آمار و ارقام تعداد مساجد ، مدارس و نمازخانه های بین راهی در حوزه شهرستان زنجان نسبت به تحلیل و ارائه گزارش پیرامون وضعیت برگزاری نماز در مساجد و مدارس شهرستان پرداخته و اشاره نمود که در طول سال علاوه بر رصد کم و کیف برگزاری نماز در مساجد و مدارس ، نماز خانه های بین راهی نیز توسط همکاران ستاد اقامه نماز استان در ۴ نوبت مورد بازدید قرار میگیرد.

دبیر اقامه نماز شهرستان با اشاره به اقدامات ستاد اقامه نماز استان و دبیرخانه نماز شهرستان که در قالب طرحهای مختلف از جمله طرح سفیران صبح (احیای نماز صبح مساجد و تجلیل از ائمه جماعات اقامه کننده نماز صبح در مساجد) ، طرح گفتمان خانواده مطهر(خانه بهشتی ) ، نشست دانش آموزشی با موضوع نماز  ، جشنواره فرهنگی و هنری نماز شهدا و ایثارگران و … نسبت به بیان اهداف و مخاطبان طرحهای مذکور اقدام نمودند عبدالهی در بخش پایانی گزارش خود نسبت به بیان انتظارات در ۳ راهبرد اقدام نموده و راهبردهای ذیل را در راستای اهمیت برگزاری نماز حماعت در ادارات و مساجد ارئه نمودند.

راهبرد اول : تمهیدِ امکان و زمینه ی اقامه نماز

راهبرد دوم:آگاه سازی و توانمند سازی کارکنان و خانواده آنان در زمینه نماز

راهبرد سوم: تبلیغ و ترویج فرهنگ اقامه نماز

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true