×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی، نقشه راه، تکلیف و اتمام حجت برای جامعه است، گفت: همه باید در حد توان از ظرفیت فضای مجازی در راستای ترویج فرهنگ نماز استفاده کنند؛ چرا که زیان کوتاهی در این زمینه متوجه خود افراد و خانواده‌ هایشان می‌شود

به گزارش موج رسا; آیت الله شیخ علی خاتمی در در اجلاس استاني نماز اظهار داشت: هشدارهای مقام معظم رهبری در زمینه نماز برای ما توشه راه،تکلیف،وظیفه و دستور است و حجت بر همه ما با این بیانات تمام است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات ارزنده و صادقانه ‌ای در حوزه نماز، انجام شده است، ادامه داد: این اقدامات با کمترین هزینه و فقط از روی علاقه، عشق و انگیزه توسط جوانان و نخبگان استان صورت گرفته و سبب شده تا استان زنجان و به ‌ویژه ادارات آن، موفق به کسب رتبه های برتر در حوزه نماز شوند.
امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه به استناد روایات، در صورت قبولی نماز، سایر اعمال نیز در قیامت، سنجش می‌شود، یادآور شد: اهمیت نماز به قدری است که امام حسین (ع) برای پابرجا ماندن این فریضه از تمام جاذبه‌ های زندگی خود در روز عاشورا گذشت.
وی با بیان اینکه در پاره ای موارد سبک ‌شمردن و بی‌ اعتنایی به نماز در جامعه، مشاهده می‌شود، گفت: تعداد شرکت‌ کنندگان در نماز جماعت در اکثر مساجد و نمازخانه ‌های دانشگاه‌ ها و ادارات، محدود است که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد..

 

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه آنقدر به مسائل فرعی،دعواهای جناحی و مسابقه دادن در دنیا و دنیا داری مشغول شده ایم که اصل مسائل یادمان رفت،گفت:طوری وانمود می شود مثل اینکه این مملکت از فقر از پا در آمده و همه گرسنه هستند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه هر گاه از کسی که خوشمان نمی آید قرآن هم که بخواند اشکال از او می گیریم،ادامه داد: این سقوط اخلاق در جامعه ماست من این دو را خطر می بینیم.

وی ادامه داد:گاهی به مردم تلقین کنیم که فقیر،گرسنه و بیچاره هستند،اما آیا واقعا این است؟.

 

امام جمعه زنجان با اشاره به حضورش در جمع راهداران زنجانی گفت:رانندگان کار بزرگی به فرمان امام خمینی (ره) انجام دادند همانگونه که حضور رانندگان در دوران دفاع مقدس به ویژه رانندگان کمپرس ویژه بود و برخی ها برای ماموریت ۱۵ روزه آمده بودند اما هشت سال ماندند.

آیت الله خاتمی با طرح این سئوال که چرا برخی ها به مطالبات دنیایی مردم را دامن می زنند و تلقین می کنند که از گرسنگی می میریم،گفت:اینها بهانه ها و ایرادهای بی اسرائیلی است.

وی خاطرنشان کرد: ما طاغوت را ساقط کردیم این موضوع هزینه دارد،خدمات حکومت اسلامی برای این دولت و آن دولت نیست، انقلابی بودن و انقلابی ماندن هزینه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان ادامه داد:از سید الشهدا بالاتر داریم در نصف روز حضرت زینب (س)هر آنچه از دنیا داشت از دست داد،”من ضعف مدیریت را قبول دارم حضرت عباسی هیچ دشمنی با من این کار را نمی تواند بکند که ما با خود می کنیم:.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه تلقین و دامن زدن به مسائل اثر می کند،گفت: دشمن ما را از مسائل اصلی غافل کرده است دل مردم را داریم ناخواسته خالی می کنیم،خدا رو خوش نمی آید،عقوبتش را در آخرت می بینیم.

وی با اشاره به خدمات انجام شده در طول ۳۸ سال گذشته، بیان داشت: در این مدت کم کار نشده است وضعیت اینگونه شده است که چهار سال من خراب میکنم و بعد از چهار سال کس دیگری می آید مرا خراب می کند، روش جالبی نیست.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه ذره ای ضعف از سوی مقام معظم رهبری در برابر ابرقدرتها دیده نمی شود، گفت: دیدگاه مقام معظم رهبری همواره بر قدرت،امید و نگاه به جلو است.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه ما امکانات فراوانی داریم ما در طول تاریخ ۲ هزار و ۵۰۰ ساله از افرادی همچون شهید شهریاری نداشته ایم،قاجار ۲۰۰ سال بر سرنوشت کشور ما حاکم بود اما یک مرد در این دوران در ایران نیست که عنصر علمی و خدمتگزار باشد.

وی با بیان اینکه کجای دنیا مردم تظاهرات کرده اند “یا مرگ یا ارزان شدن هندوانه”،ارزش های و اعتقادات را کم نکنیم، ۲۰۰هزار شهید داده ایم درست نیست با حب و بغض ها مردم را نا امید کنیم کم کار نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان ادامه داد:هر کس که بر سر کار آمده کار کرده است اما ما بد مدیریت کردیم،یکی را دوشادوش امام زمان و یکی را با شمربن ذی الجوشن همراه دیده ایم، تقصیر ماست خوب دقت نکردیم و مدیریت نکردیم.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه در پایتخت شور و شعور حسینی متاسفانه ماه رمضان ۳۰ مسجد نماز صبح  ها می روم فقط در  شش تا هفت مسجد جمعیت خوبی می آید، گفت: بی اعتنایی و سبک شمردن نماز گناه بزرگی است چرا هی می گوئیم توطئه آمریکا، چرا نمی گوئیم در اثر گناهان ما است که در رحمت الهی بسته شده است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه نماز کارهای خوبی در زنجان صورت گرفته است،گفت:فرمایش رهبری را به ویژه نسل جدید زود گرفته اند و خوب فعالیت می کنند، ما از این ظرفیت فضای مجازی باید استفاده کنیم.نمی توانیم فضای مجازی را تعطیل کنیم.اگر خوب عمل کنیم جایی برای دشمن نمی ماند.

امام جمعه زنجان با تقدیر از فعالیت های ستاد اقامه نماز زنجان،گفت:ظرفیت، خط فکری و خدمات صادقانه رئیس اقامه نماز استان زنجان موجب شده استان در زمینه نماز اول است.

امام جمعه زنجان آخرین توصیه همه پیامبران را  نماز عنوان کرد و گفت:باید به نماز بیش از گذشته توجه شود.//ن

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true